Процес реабілітації, підготовка до використання протезу

У середньому процес реабілітації після ампутації триває до півроку. Основне завдання в цей період підготовка кукси до протезування. Необхідно пам’ятати, що відповідність кукси до  тієї чи іншої конструкції протеза значною мірою визначається післяопераційним станом м’язової та кісткової тканини, який, у свою чергу, у значній мірі залежить від методу операції, і основного чи супутнього захворювання. Це питання необхідно обговорити з лікарем.

Ампутація – серйозна подія, яка спричиняє значні зміни в житті людини. В наш час досягнення технологічного прогресу дозволяють людям, які перенесли ампутацію, продовжити колишнє життя та зберегти соціальний статус, незважаючи на втрату кінцівки. Однак для досягнення цієї мети необхідна правильно сформована кукса і відповідний їй протез. Деякі післяопераційні ускладнення можуть створити значні труднощі для протезування, а в деяких випадках роблять його взагалі неможливим. 

До таких ускладнень відносяться: незагоєна виразка, інфікування операційної рани, порушення кровообігу та чутливості, фантомні болі. Сюди ж відносяться деформації кукси в результаті описаних ускладнень, а також обмеження рухливості (контрактура), що розвивається внаслідок тривалої нерухомості, м’язової слабкості.

Під час періоду реабілітації пацієнт завжди повинен дотримуватися рекомендацій щодо догляду за післяопераційним швом, формуванню кукси, підтримці рухливості суглобів та зміцненню мускулатури, що збереглася.