Формування кукси

Найважливішою проблемою, яку необхідно вирішити, є набряк, що утворюється після операції. Набряк – природна реакція тіла на хірургічне втручання, і за нормальних умов через 1-2 тижні він проходить. У цей період для зниження набряку застосовується бандаж. При набряку, що не спадає рекомендується лімфодренуючий масаж, що виконується досвідченим фахівцем, а також використання еластичного бинта або компресійного чохла.

Накладання еластичної пов’язки – традиційний спосіб лікування набряків. Спочатку накладення бинту виконує медичний персонал, потім цього навчають пацієнта чи його родичів, так як дану процедуру можна виконувати вдома. Занадто вільна пов’язка не матиме бажаного ефекту, а занадто тісна (не затягнута на кінці кукси, але стискає її вище) може пошкодити тканини.

Еластична пов’язка корисна для лікування набряків, але вона не така ефективна без інших комплексів догляду за куксою. Крім того, без регулярних вправ, пов’язка може стати причиною виникнення спастичних явищ у колінному суглобі та розвитку контрактури.