Догляд за шкірою та операційною раною

Для щоденного догляду рекомендується контрастний душ кукси, потім вимити куксу дитячим милом і насухо витерти м’яким рушником.

Легкий масаж кукси допоможе відновити кровообіг, нормалізувати чутливість шкіри та адаптувати нервову систему до відсутності кінцівки. Для профілактики надлишкового зростання рубців і спайок тканин, а також для їх лікування потрібно глибший масаж дрібними круговими рухами. Часто причиною болю є спайки тканин при утворенні. рубців. Однак від масажу необхідно утриматися доти, доки не спаде набряк.

Пацієнтам з діабетом або порушенням кровообігу потрібно більш тривале лікування, і в них підвищений ризик розвитку інфекції в операційній рані. Для цієї групи пацієнтів, схильних надалі до розвитку шкірних ускладнень, доцільне використання спеціальних медикаментозних засобів для догляду за куксами.

Іноді після операції розвивається гіперчутливість шкіри, за якої навіть звичайний дотик буває болючим. У таких випадках заспокоїти шкіру допомагає легкий масаж із зволожуючим лосьйоном (без ароматів та спирту). Привчання шкіри до контакту з різними матеріалами з часом знижує гіперчутливість нервів. Для цього шкіру починають масажувати дуже м’якими матеріалами, такими як бавовна, поступово переходячи до грубіших і жорсткіших (тверді кульки та ін.).

При першому використанні протеза його носять 3-4 рази на день, не більше ніж по 15-20 хвилин.

Якщо почервоніння, що спостерігається після зняття протезу, тримається трохи більше п’яти хвилин, протез можна носити 1-2 години. Потім шкіру необхідно оглядати кожні дві години та після навантажень.

Час носіння протеза постійно збільшується, і в результаті його знімають два рази день для вентиляції, гігієнічних процедур та чищення.